O NAS

Jeszcze w 2012 roku narodziły się pomysły jak etapami wprowadzać ćwiczących do świata zawodów i wewnątrz klubu MKS Gimnazjon APIN Wyszków  robiono tzw. „Sparingi pierwszego kroku”.

W inicjatywy Pawła Delugi głównego trenera MKS Gimnazjon APIN  stworzono formę rywalizacji międzyklubowej opartej na prostych zasadach, tak aby debiutanci i chętni do rywalizacji mogli się sprawdzić.
 
16 lutego 2014 w Wyszkowie odbyła się historyczna już, pierwsza liga przy udziale zaprzyjaźnionego klubu Fight Academy Ostrołeka.  Data ta stała się fundamentem do dalszego rozwoju.

W 2014 roku odbyło się 5 edycji, w dwóch miastach: w Wyszkowie organizowane przez Gimnazjon i Ostrołęce organizowane przez Fight Academy . Uczestniczyło w nich 18 klubów z 12 miast Polski i stoczono ponad 100 walk .
W 2015 roku odbyło się kolejnych 5 edycji  tym razem oprócz Wyszkowa (Gimnazjon) i Ostrołęki (Fight Academy), Kuźnia zawitała do Mińska Maz (Wallhalla Minsk Maz.) i Legionowa (Gimnazjon ).

W 10 dotychczasowych edycjach uczestniczyło  razem 20 klubów z 14 miast Polski i stoczono ponad 170  walk . Oto niektóre kluby : Gimnazjon Apin Wyszków, Fight Academy Ostrołęka, Palestra Warszawa, Akademia Lwa Warszawa, Semiramida Pułtusk, Champion Gdańsk, Victoria Ostrołęka OKKK Ostrołęka, Tiger Łomża, Arrachion Mrągowo, UKS Sanda Płock, KSW Zielonka , Panter Suwałki, Sparta Gym, Akademia Gorilla , Walhalla, Akademia Puncher.

Warto wspomnieć, że w 2015 roku nasz projekt Kurpiowska Kuźnia Mistrzów (K2M) został zaakceptowany przez Urząd Marszałkowski Województwa  Mazowieckiego. Dzięki wsparciu finansowemu mogliśmy  m.in. ubezpieczyć wszystkich startujących zawodników oraz zapewnić bardziej profesjonalną i bezpieczną organizację Ligi .

Projekt cieszy się dużym zainteresowanie sportowców i publiczności. Pomimo bardzo ograniczonych środków udało się każdorazowo zainteresować kilkanaście klubów i zaprezentować wspaniałe sportowe współzawodnictwo przy pełnych trybunach.
Wymiana doświadczeń sportowych, nauka szacunku do przeciwnika, ciężkiej pracy organizatorów i zawodników tak można opisać rok 2015.

Optymistycznie patrzymy na rok 2016 gdzie chcemy jeszcze bardziej profesjonalnie działać i realizować nasze misje.

Kurpiowska Kuźnia Mistrzów (K2M) skierowana jest głównie do początkujących, ale nie tylko. Oferujemy małą ilość formalności dla zawodników, przystępny sposób rywalizacji, długość rund jest dostosowywana przed walką, i przede wszystkim różnorodność dyscyplin: pięściarstwo, Kickboxing low-kick, K-1, karate, MMA. Liczy się dla nas walka sportowa, a nie polityka poszczególnych federacji. Jesteśmy otwarci na zawodników i nie zamierzamy wprowadzać ograniczeń co do przynależności klubowych.

ZASADY
Otwarta formuła i bezpieczeństwo (rękawice od 14 OZ oraz  16 OZ), nie wymagamy licencji związkowych od zawodnika i sekundanta, licencji klubowych oraz przynależności do klubu czy federacji (mogą startować zawodnicy niezrzeszeni). Wymagamy tylko aktualnych badań lekarskich tego wymaga ustawa. Wszystkie ww. udogodnienia maja za zadanie ułatwić rywalizację sportową i upowszechnić sporty walki ponad podziałami w ramach sportu powszechnego i łatwo dostępnego.

Dodatkowo chcemy mocno promować region z którego się wywodzimy.
Szykujemy całkiem nową odsłonę Ligi K2M w nowym sezonie . Będzie kolorowo, regionalnie , ale przede wszystkim z dużą porcją mocnych walk w formułach Boks, K-1, Kick Boxing , MMA, Grappling, Karate  oraz Muai Thai . W planie również 2 gale zawodowe na które już dzisiaj zapraszamy .

Prosimy o śledzenie naszego profilu na: www.facebook.com/kuzniamistrzowkurpiowska i tak aby nie przeoczyć ciekawych wydarzeń jakie was czekają .